wtorek, 28 marca 2017

Subkultury w kreskówkach?

Witajcie! Tutaj Hiromu! ♥
Dzisiaj przychodzę do Was z nieco "lżejszym" tematem, a mianowicie o pojawianiu się subkultur w kreskówkach, serialach, talk-show. Zapraszam do czytania!

1. "Totalna Porażka"
Założę się, że każdy z Was słyszał o tym pseudo reality-show, które emitowane było na kanale Cartoon Network. Chciałabym skupić się na Ennui i Crimson - tworzących grupę "Goci" w sezonie "Wariacki Pościg". Szczerze mówiąc, subkultura gotycka została przedstawiona w bardzo złym świetle, z jej przedstawicieli zrobili dziwaków bez uczuć. No cóż.. Przynajmniej swoim wyglądem przypominają tych, za których się podają.

(od lewej) Ennui oraz Crimson z
Dodatkowo, przez praktycznie całą serię występowała trzecia gotka, a mianowicie Gwen (jedna z moich ulubionych postaci z Totalnej Porażki). Jest ona bardzo pomocna i wrażliwa, ale zażarcie walczy z innymi rywalami. Muszę także przyznać, że bardzoo podoba mi się jej wygląd! ♥

Gwen

2. Monster High
Oh tak, znowu tym razem do czynienia z subkulturą emo! Tym razem z kreskówki, której przyjemności nie miałam obejrzeć, ale jakieś kilka lat temu podbijała serca milionów dzieciaków, a mianowicie - Monster High. Clair, bo tak nazywa się bohaterka, występuje tylko w filmie pełnometrażowym "Upiorki Rządzą". Niestety nie jestem w stanie dokładnie opisać jej charakteru i usposobienia, lecz mogę powiedzieć, że nie jest stereotypową "emo-pozerką". Jej wygląd bardzo podkreśla przywiązanie do subkultury.

Clair

3. Fineasz i Ferb
O samej kreskówce chyba nie muszę nic mówić - pewnie każdy ją zna! Baa, jest to jedna z moich ulubionych! A kogo tym razem spotykamy? Vanessę Dundersztyc, czyli kolejną gotkę. Nie raz w odcinkach przewijali się jej mroczni znajomi bądź jej chłopak - Johnny. Występuje co jakiś czas w odcinkach, osoby oglądające serial nie sposób były o niej zapomnieć.
Vanessa z pozoru jest zimna i poważna, ale w głębi jest typową nastolatką. Cenie ją za częste używanie sarkazmu bądź ironii, jest również bardzo inteligentna.

(od lewej) Vanessa oraz Johnny

4. Troo
Kiedy wspominam tą bajkę, wzruszam się i nie potrafię powstrzymać płaczu, gdyż to dzięki niej narodziła się we mnie subkultura emo. Gdyby nie ona nie byłabym tutaj gdzie jestem i dziękuje jej za to. Cała ta bajka kręci się wokół głównego bohatera Troo, który na samym początku jest troszkę "pozerem", wspominając stale o samookaleczaniu etc. Poznaje również Matyldę, która uważa, że jest jedną z osób scene. Chłopak z czasem odkrywa w sobie tą prawdziwą, wrażliwą stronę i dopiero wtedy można było go nazwać emo.

Główny bohater - Troo

Zapraszam Was wszystkich do obejrzenia tej kilkunasto odcinkowej serii., która z pewnością otworzy wam oczy i pokaże czym tak naprawdę jest ta subkultura. Ponadto jest autorstwa polskiego studia Catmood Animations, którzy stworzyli legendy takie jak "Piesek Leszek" bądź "Kapitan Bomba"!


Matylda

To by było na tyle! Oczywiście, w najbliższym czasie ponownie poruszę dzisiejszy temat. Jest jeszcze kilka postaci, które chciałabym Wam zaprezentować! ♥
Do zobaczenia!

wtorek, 7 marca 2017

Kilka słów o... Grunge!

Witam ponownie! ♥ Tutaj Hiromu!
Dzisiejszy wpis będzie na temat dość ciekawej subkultury, a mianowicie - grunge. Wiele osób sprzecza się z jej przedstawicielami, że jest to jedynie styl ubierania się, jednak według mnie jak i wielu innych osób grunge to coś więcej. A więc czym jest w ogóle ta subkultura?

Narodziła się ona pod koniec lat 80 za sprawą gatunku muzycznego o nazwie "grunge", który jest jednym z podgatunków rocka. Muzyka ma bardzo duży wpływ na tą subkulturę i jest bardzo ważna dla jej przedstawicieli. Dlaczego? Z niej czerpią inspiracje!

O osóbce, której zdjęcia użyłam w tym poście więcej info pod koniec wpisu!
Co charakteryzuje przedstawicieli grunge? Przede wszystkim odwaga - nie boją się wyrażać siebie i nie przejmują się stereotypami bądź obelgami, które niestety (jak w każdej subkulturze) są zbyt często spotykane. Według mnie są to osoby otwarte, kontaktowe oraz bardzo, ale to bardzo pewne siebie. Z chęcią wyciągają do innych swoją pomocną dłoń, są bardzo wrażliwe na cudzą krzywdę. Oprócz tego trzeba zaznaczyć, że charakteryzuje ich także dystans do siebie jak i świata, nie przejmują się tym, co inni o nich myślą. Szczerze mówiąc, podziwiam ich i niektórzy z nich są dla mnie jak i innych wzorem do naśladowania. ♥

Nie raz spotkałam się z idiotyczną opinią, że osoby grunge są bardzo awangardowe, wulgarne, a swoim wyglądem chcą przyciągać uwagę innych. W dodatku na jednym z blogów wyczytałam, że częstym zjawiskiem w tym kręgu jest uzależnienie od narkotyków, alkoholu i innych używek. Szczerze? Nie wiem czy mam się śmiać z tych absurdów, czy płakać z powodu ludzkiej głupoty, która rozpowszechniana jest w sieci! Jak już kilka razy mówiłam - wszystkie subkultury mają tą "złą łatkę", której niestety trudno się pozbyć. Takie cudowne osoby jak przedstawiciele grunge nie zasługują na nią.





Teraz przechodzimy do jednej z moich ulubionych części - wyglądu zewnętrznego!

Osoby z grupy grunge najczęściej ubierają rzeczy typu "oversize", bądź będące po prostu o wiele za duże i luźne. Dlatego też, charakteryzuje ich małe niedbalstwo, gdyż często są to ubrania podarte, znoszone i brudne, co nie powiem - ma w sobie to "coś".

Często na koszulki z logami zespołów zakładane są długie kardigany, płaszczyki, koszule bądź jeansowe kurtki. Idealnie komponują się z nimi podarte spodnie z pod których czasem widoczne są kabaretki lub podziurawione rajstopy. Podstawowym dodatkiem są chokery, bransoletki, zegarki bandany i wiele innych. Wszystko jest oczywiście w odcieniach czerni, czerwieni, granatu, są to głównie kolory ciemne. Zatem co ożywia wygląd? Kolory na głowie! Oczywiście, jeżeli chodzi o fryzury, są to najczęściej rozpuszczone lub niedbale związane w kucyk lub kok włosy. Według mnie wygląda to fenomenalnie, chociaż wolę formę "naturalną".
A co z makijażem? Jak zwykle - mocna kreska i efekt "smoky eye".


Przykładowa stylizacja - typu "oversize"
Przykładowa stylizacja -  dziurawe spodnie wraz z kabaretkami

Przechodząc do ostatniej już kwestii, a mianowicie muzyki..
Osoby z subkultury grunge słuchają głównie wszystkich podgatunków rocka, czasami także metalu. 

Przykładowe zespoły:


Przykładowe loga zespołów
A więc.. to na tyle w dzisiejszym poście!
Mam nadzieję, że przybliżyłam wam nieco tą subkulturę. Do zobaczenia
~ Hiromu ♥

*dziękuje mojej kochanej Lidce za pomoc w tworzeniu tego posta oraz użyczenie swoich zdjęć! ♥*
ig ślicznej pani ♥ *klik*

poniedziałek, 6 marca 2017

Subkultury, o których nie słyszeliście!

Witajcie!◕‿◕  Tutaj deos!


Dziś przedstawię wam kilka ciekawych subkultur, o których istnieniu mogliście nie wiedzieć! Hmm... Bez przedłużania...

LET'S GO!



NASZĄ PIERWSZĄ SUBKULTURĄ BĘDZIE: "OTHERKIN"
Otherkin jest jakże "dziwaczną" subkulturą, osoby podające się za tzw. otherkinów przekonane są, że mimo  przynależności do ludzi, ze względów biologicznych, w rzeczywistości są oni przedstawicielami innych, fantastycznych, gatunków istot. Określają się oni mianem: "transgatunkowie". Przykładem istoty uwięzionego otherkina może być sam smok.
Znalezione obrazy dla zapytania OTHERKIN


KOLEJNĄ SUBKULTURĄ BĘDZIE: "ASGARDA"
Subkultura ta pochodzi z Ukrainy. W Karpatach żyje plemię składające się ze 150 kobiet pragnących odłączyć się od „męskiej autonomii”. Kobiety z owej subkultury żyją w zgodzie z naturą.Często porównują się do amazonek.
Znalezione obrazy dla zapytania ASGARDA


NASTĘPNĄ ZASKAKUJĄCĄ SUBKULTURĄ BĘDZIE: "GYARUO"
Gyaruo jest subkulturą męską, wywodzącą się z Japonii. Charakteryzuje się ona albowiem sposobem bycia, przedstawiciele, mężczyźni zachowują się jak dziewczyny wieku nastoleniego. Gyaruo określa się mianem "gal-mans" czyli "dziewczęcych chłopców".
Znalezione obrazy dla zapytania GYARUO


"SEA PUNKS"
Część z was na pewno słyszała o odłamie subkultury Punk, mianowicie zagłębimy się w tzw. SEA PUNK. Co to tak właściwie jest? Sea Punks wyraża swój indywidualizm głównie poprzez krzykliwy ubiór. Za sztandarowego sea punka mógłby uchodzić Joker, słynny antagonista kosmików o Batmanie. Sea cechują odmienne kolory włosów, rozmazany makijaż, fluorescencyjne zawieszki i luźny t-shirt z pikselowym wzorem, czasem tez tzw. koszulki fullprint. Co najciekawsze Sea punks z początku powstali jako parodia DJ-ów.


I OSTATNIĄ NAJCIEKAWSZĄ WEDŁUG MNIE SUBKULTURĄ: "QUEERCORE"
Subkultura ta powstała na początku lat 80., jest ona także bardzo dalekim odłamem punków. Główną filozofią QC jest DIY („Do it yourself”). Charakterystyczną cechą QC jest dynamiczna muzyka podparta ostrymi, dosadnymi, nierzadko krytykującymi pewne społeczne normy tekstami, trafiła też do homoseksualistów. W ten sposób zrodził się queercore (zwany niekiedy homocorem).
Znalezione obrazy dla zapytania QUEERCORE



TO BYŁO BY NA TYLE! DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ! WSZELAKIE SUGESTIE MOŻECIE SKOMENTOWAĆ! NIE ZAPOMNIJCIE ODWIEDZIĆ NASZYCH INNYCH BLOGÓW!
~ Deos 

ŹRÓDŁA: